Drukarki

Ze względu na zastosowanie innowacyjnych technik wewnątrz sprzętu, naprawę drukarek warto powierzyć doświadczonym specjalistom. Obecnie trudno znaleźć osobę, która nigdy nie używała drukarki lub urządzenia kopiującego. Czym tak naprawdę jest ten sprzęt?

Drukarka to urządzenie peryferyjne komputera służące do nanoszenia wyniku pracy (tekst, grafika, kod kreskowy) na papier czy folię. Od pewnego czasu powstają również drukarki, które nie wymagają podłączenia do komputera, wykorzystując wbudowany czytnik kart pamięci lub bezpośrednie połączenie np. do cyfrowego aparatu fotograficznego. Serwis drukarek z zaawansowanymi układami technologicznymi to nie lada wyzwanie, dlatego nie warto naprawiać ich na własną rękę.

Można podzielić je na kilka sposobów. Jednym z nich jest podział ze względu na stosowaną technikę druku, gdzie wyróżniamy drukarki:

Drukarki można też podzielić na monochromatyczne i drukujące w kolorze, a także sieciowe oraz nieprzystosowane bezpośrednio do pracy w sieci.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o korzystaniu z zamiennych materiałów eksploatacyjnych zamiast oryginalnych tuszy i pozostałych części podczas okresu gwarancji urządzenia, serdecznie zapraszamy do zakładki Warto wiedzieć.