Warto wiedzieć

Toner – co to jest?

Co to jest toner? Dowiedz się jakie są rodzaje. W czym tonery do drukarek laserowych są lepsze od tuszy do atramentówek. Obalamy mity o tonerach.

Więcej

Drukarki

Drukarka to urządzenie peryferyjne komputera służące do naniesienia wyniku pracy (tekst, grafika, kod kreskowy) na papier czy folię. Od pewnego czasu powstają również drukarki, które nie wymagają podłączenia do komputera, wykorzystujące: wbudowany czytnik kart pamięci lub bezpośrednie połączenie np. do cyfrowego aparatu fotograficznego. Drukarki można podzielić na kilka sposobów. Jednym z nich jest podział ze względu na stosowaną technikę druku.

Więcej

Historia urządzeń drukujących

W 1938 roku wykonano pierwszą fotokopię dokumentu. Dokonał tego amerykański student prawa i fizyki Chester Carlton. Urządzenie wykorzystało do druku zjawisko elektrostatycznego przyciągania cząstek tonera do naświetlonej selenowej płyty, gdzie jako tonera użyto sproszkowanych skrzydeł ciem. Tak narodziła się metoda tzw. suchego druku, leżąca u podstaw dzisiejszej kserografii i druku laserowego. W tym samym roku William Hewlett i David Packard założyli firmę Hewlett-Packard w garażu w Palo Alto, w Kalifornii.

Więcej

Wydajność materiałów eksploatacyjnych

Wydajnością czy żywotnością materiału eksploatacyjnego nazywamy ilość wydrukowanych stron przy użyciu danego produktu. Stosuje się ją aby mieć możliwość obliczenia kosztów eksploatacji urządzenia, a także porównania z produktami konkurencji. Aby można było mówić o jakimkolwiek porównywaniu wydajności materiałów eksploatacyjnych, należało zapewnić porównywanym produktom w miarę identyczne parametry środowiska wydruku.

Więcej